Gościnny Radom

W piękny wrześniowy dzień grupa Bankowiczek z Błońskiego Banku Czasu odwiedziła radomskich seniorów. Odwiedziliśmy Dzienny Dom „Senior Plus” (dawniej Senior-Wigor”), gdzie powitano nas i ugoszczono z nadzwyczajną serdecznością.

Wzięliśmy udział w obchodach radomskiego Dnia Seniora, wspólnie śpiewając i podziwiając występy młodych artystów ze Szkoły Podstawowej nr 33 z Radomia. Mieliśmy też okazję zwiedzić sale Domu „Senior Plus” (mieszczącego się w zaadaptowanej do tego celu, rewitalizowanej kamienicy w centrum Radomia), po których z energią oprowadzała nas dyrektor Danuta Rokita. Był czas na chwilę rozmowy i poczęstunek- część Bankowiczek upiekła na tę okazję ciasta.

Po spacerze wokół radomskiej Starówki, z wielką przyjemnością zjedliśmy obiad w uroczej Gospodzie „Jaskółeczka”. „Jaskółeczka” to innowacyjne przedsiębiorstwo społeczne, działające z sukcesem od dziesięciu lat, dające zatrudnienie osobom narażonym na wykluczenie z runku pracy. O kluczu do sukcesu, ale i trudach jego prowadzenia opowiedziała nam jego inicjatorka- Jolanta Gierduszewska, prezes stowarzyszenia Wzajemna Pomoc.

Spotkanie wzbogacił swoją obecnością Pan Kazimierz Markowski, członek radomskiej Rady Seniorów, który opowiadał o korzyściach płynących z posiadania Kart Seniora (Radomskiej i Ogólnopolskiej).

Czujemy się zainspirowani wizytą i bardzo dziękujemy Senior Plus i Gospoda „Jaskółeczka” za gościnność i otwarte serca!

Koordynatorki Błońskiego Banku Czasu dziękują wszystkim Bankowiczkom, które upiekły na tę okazję ciasta 🙂

Relację z naszej wizyty można przeczytać także na stronach RadiaPlus

Wyjazd studyjny odbył się w ramach działań projektu „Bank Samopomocy. Błoński System Wsparcia Seniorów”. Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 oraz przez Gminę Błonie.

Brak możliwości komentowania