Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego BUTW 2021/2022

Po długiej przerwie, spowodowanej przez Pandemię i sanitarne organiczenia,  4 października 2021 r., Błoński Uniwersytet Trzeciego Wieku uroczyście rozpoczął kolejny rok akademicki.

Hymn wszystkich studentów „Gaudeamus igitur” zabrzmiał już po raz trzynasty, a inauguracja przebiegła w niezwykle uroczystej i podniosłej atmosferze, wywołując wiele wzruszeń i uśmiechów.

Z okazji inauguracji nie zabrakło przemówień oraz życzeń. Zebranych gości oraz słuchaczy przywitała Prezes Zarządu Uniwersytetu Helena Szymańska, a Burmistrz Błonia P. Zenon Reszka życzył słuchaczom dalszej owocnej pracy.

Wykład inauguracyjny zatytułowany „Henryk Wars – Jazz na dwa fortepiany” wygłosił Pan Igor Pogorzelski, muzykolog i filmoznawca.

Henryk Wars był wybitnym polskim kompozytorem muzyki rozrywkowej. Stworzył kompozycje do łącznie 53 filmów, m.in. „Szpieg w masce”, „Manewry miłosne”, do pierwszego polskiego filmu dźwiękowego – „Na Sybir” (1930). Pisał piosenki dla gwiazd polskiej estrady jak np.Hanka Ordonówna, Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza, Zula Pogorzelska i wielu innych.

Prowadzący bogato ilustrował swój wykład slajdami i piosenkami Henryka Warsa.

Chętnych do uczestnictwa w zajęciach Uniwersytetu zapraszamy na wykłady w poniedziałki o godz. 17 w Sali Kinowej Centrum Kultury w Błoniu.

Brak możliwości komentowania